Supla Modelleri

Supla Modelleri

Bir Masa Süsleme Sanatı: Supla

Supla yemek tabağının altına konulan cam porselen plastik ya da örgü iplerinden oluşabilen bir dekoratif masa malzemesidir. Suplanın üstüne sadece yemek tabağı, tatlı tabağı konulur yani yemekler direkt olarak suplanın içine ya da üzerine konulmaz. Supla tabak olarak geçse de tabak altı anlamına gelen bir manası vardır. Bu sebeple yemek takımlarının şıklığını tamamlayan supla modelleri porselen ya da cam olsa da binlerce çeşit hasır, örgü, kumaş supla bulmak mümkündür.

Üretim Aşaması Her Malzeme İçin Farklılık Göstermektedir.

Supla imalatı malzemenin ne olduğuna göre değişmektedir. Cam ya da porselen modeller özel tesislerde hazırlanarak müşterilerine sunulmaktadır. Bunun yanında hasır iplerle ya da halat ipleri içten başlanarak küçük halkalar oluşturmak suretiyle yemek tabağının büyüklüğünü biraz daha geçecek şekilde özel yapıştırıcılar ya da silikon kullanarak dayanıklı hale getirerek oluşturulur. Dekoratif supla modelleri arasında bulunan örgü veya dantel modeller ise tamamen el becerisine dayanan renkli iplikler kullanarak tasarlansa da tüm yemeklerde kullanılması açısından daha uygun olduğu düşünülen renkler kullanılmaktadır. Şiş ya da tığ ile örülen bu supla modelleri kimi zaman kare kimi zaman da olabilmektedir. Supla çeşitleri cam ya da örgü modellerde olsun yemek tabaklarının şekillerine göre satın alınır. Kare yemek tabakları için kare, yuvarlak tabaklar için ise oval olan suplaları tercih etmek gerekir.

Supla Modelleri Hangi Fiyat Aralığındadır ?

Supla fiyatları tabakların tek ve takım halinde satılması dolayısıyla küçük farklılıklar gösterse de birbirine yakın seyreden fiyat aralıklarından satın alınmaktadır. Takım ya da tek olarak almak çok büyük bir fiyat farkına sebep olmamaktadır. Bunun yanında ucuz supla modelleri arasında daha çok keçe ya da sert malzemeden üretilen özel işlemeleri olan supla modellerini de bulmak mümkündür. Bu modellerde daha uygun bir fiyata almak mümkün olabilmektedir Kirlenme durumunda temizleme esnasında şeklini kaybetmeyecek modelleri seçmek daha ekonomik olabileceği gibi diğer modellerle de masa ya da yemek takımınızın uyumunu yakalayabilirsiniz. Birçok ürün çeşidinin bulunduğu supla modellerinde mutlaka yemek takımına uygun bir supla bulmak zor olmayacaktır.

Supla Modelleri hakkında daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Author

Emrah

Related Post

Leave a reply