Şamdan Modelleri Nasıl Dekore Edilir?

Şamdan Modelleri Nasıl Dekore Edilir?

Şamdan Modelleri Nasıl Dekore Edilir?

Şamdan modelleri; cam, ferforje, kristal, gümüş, altın yaldızlı, ahşap, seramik gibi bir çok farklı materyalden dizayn edilen dekoratif aksesuarlardır. Farklı dekorasyon tarzlarına göre farklı şamdan çeşitleri kullanılabilir. Dekoratif şamdanlar, zarif ve asil dokunuşları ile mekana romantik bir hava katar. Kokteyl şamdanları, cam şamdan ya da iki kollu şamdan modelleri hangi stilde kullanılırsa kullanılsın loş ve titrek mum ışığı herkes için büyüleyici bir görünüm oluşturur. Şamdan çeşitleri ve modellerine ulaşmak için Harem Dekoru ziyaret edin.

Dekoratif Aksesuarlar Odaya Nasıl Yerleştirilir?

İç mekan dekorasyonunun olmazsa olmazları şamdanlardır. İç mekanlara sıcaklık, samimiyet ve romantizm katan şamdanlar, mekanın daha estetik ve zarif görünmesini sağlar. Yemek masaları, orta sehpalar, televizyon üniteleri, raflar ve şömine raflarına bile yerleştirilebilen şamdan modelleri her girdikleri ortama nefes kesici bir güzellik ve karakter katarlar. Dekorasyon stillerine göre değişiklik gösteren şamdanların kullanımı mekanın ruhuna uygun olmalıdır. Aksi halde uyumsuz ve karmaşık görüntüler iç mekanı esir alabilir.

Örneğin deniz temasına sahip bir eviniz var. Şu halde antika bir şamdan kullanmak mekandaki bütünlük ve denge duygusunu yok eder. Deniz temasına sahip bir eviniz varsa, beyaz keten perdeler tahta rustikler ile yerleştirilebilir. Keten sehpa ve masa örtüleri, bambu sehpalar, deniz kabukları, taze çiçekler, gemi çapası figürleri, deniz yıldızı figürleri, deniz feneri figürleri ve cam fanus şamdanları kullanabilirsiniz. İstiridye kabuklarının içine küçük mumlar koyabilir ve marin konseptine sahip bir romantizm yaratabilirsiniz.

Vintage öğelere sahip bir ev dekorasyonuna sahipseniz şu halde gümüş, bakır, altın işlemeli aynalar, altın varaklı eski mobilyalar, yine gümüş ya da altın işlemeli şamdanlar içinde beyaz ve uzun mumlar kullanabilirsiniz. Vintage dekorasyon için dört kollu şamdanlar yemek masalarında çok şık görünümler sergiler.

Modern bir dekorasyon tercihiniz varsa şu halde çok büyük boy blok mumları yüksek düşük etki ve efektler ile kullanmanızdır. Salonda zemin üzerine koyacağınız beyaz, siyah ve gri gibi monokrom renklerde mumları kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra cam şamdanlar çok elit ve şık bir ambiyansa sahiptir.

 

Author

Emrah

Related Post

Leave a reply