Şamdan Fiyatları

Şamdan Fiyatları

Şamdan Modellerinde Binlerce Çeşit Bulunuyor

Şamdan içerisine mum koyulan ama günümüzde daha çok dekoratif amaçla kullanılan metal ayaklıkları bulunan bir ya da daha fazla parçadan oluşan bir dekorasyon ürünüdür. Şamdan modelleri oldukça zengin bir ürün sepeti içerisinde yer alır. Bakır, kristal, gümüş, pirinç, altın gibi birçok çeşide sahiptir. Şamdan çeşitleri arasında ahşap dal görünüm verilen mum konulacak kısımları sicimle sarılmış çok farklı modellere de rastlamak mümkündür. Şamdan kullanımı romantik yemek masalarında daha aktif olarak devam etmektedir. Bu tür masalar için özel şamdan imalatı yapan üreticiler mevcuttur. Kalp eklentileri olan ya da özel taşlarla, zincir detaylarıyla süslenen modellerin yanında kuşlu temaların işlendiği mesaj veren şamdan modellerini de bulmak mümkündür. Bu modeller arasında kafeste yanan mumlar ya da ağaç dalları arasında yanan mumlar oldukça şık bir görünümün yanında felsefi açıdan anlamlar barındıran modeller elit bir hava katmaktadır. Büyük bir çoğunluğu daha ağır modellerden oluşur. Canlı renklerde şamdan bulmak istisnalar olsa da çok mümkün değildir. Ateşle temas eden bir ürün olduğu için sağlam ve ateşe dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. Mumun içine konulduğu yani bardak şeklinde olan modellerin yanında tabak şeklinde direkt mumun konulduğu modeller de çeşitler arasında yer kaplamaktadır.

Fiyatlandırma Açısından Hangi Modeller Ön Plandadır

Şamdan Fiyatları

Şamdan fiyatları ürünlerin işçiliğine göre ciddi farklar gösterebilmektedir. 10 TL den başlayan şamdan fiyatları 2000 liraya kadar uzanabilmektedir. Üzeri taşlarla süslü ya da metallere özek kıvrımlar verilen emek anlamında yoğun bir çalışma sarf edilmiş işler için belli ücretleri gözden çıkarmak gerekecektir. Bunun yanında eğer şık ve kullanışlı ortalama bir model şamdan alınmak istenilirse 100 lira gibi bir ücrete beşli ya da üçlü modeller de dahil olmak üzere güzel bir şamdan bulmak mümkündür. Tekli şamdanlarda bu fiyat daha aşağılara düşebilmektedir.

İstanbul şamdan imalatı açısından çok büyük bir potansiyele sahiptir. Pazarlamanın ilk adımı burada üretim sonrası atılır ve çok farklı yerlere kadar şamdanlar yola çıkarılır. Şamdan imalatı ince işlerden oluştuğu için zor ama keyifli bir süreci kapsar. Evlerin en güzel yerlerinde sergilenen şamdanlar antika olarak da yüz yıllardan bu güne gelebilmiştir.

Şamdan Fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Related Post

Yorum Yaz