Kına Tahtı Satışı

Kına Tahtı Satışı

Kına tahtı, kına gecelerine anlam katan olmazsa olmaz bir aksesuardır. Gelinlerin kına gecesi sürecince oturdukları, kınalarının yakıldığı, bu özel gecede gülüp ağladıkları gelinler için hazırlanmış özel bir alandır.

Kına Tahtı Modelleri

Kına Tahtı Satışı

Kına gecelerinin vazgeçilmezi olan kına tahtları gelin adayları tarafından çok rağbet gördüğü için birçok çeşidi mevcuttur. Kına tahtı çeşitleri gelinlerin zevklerine ve tahta oturacak kişi sayısına göre farklılıklar göstermektedir.

Hint Tipi Kına Tahtı

Günümüzde gelinler tarafından en çok tercih edilen kına tahtı modelleri arasında yer alan Hint tipi kına tahtı, iki şekilde kullanılabilmektedir. Taht sabitlenmeden kullanılırsa salıncak şeklinde sabitlenirse koltuk şeklinde kullanılabilmektedir. Bu nedenle çok kullanışlı bir kına tahtıdır. 1 – 3 kişi aynı anda oturabilmektedir. Kına tahtının tamamlayıcısı olarak masa, sehpa, puf minder gibi eşyalar bulunmaktadır. Daha çok kare ve dikdörtgen şeklinde dizayn edilmiştir.  Tahtın üç tarafı tüllerle çevrilmiştir ve önü açıktır. Mor ve koyu yeşil renkleri bu kına tahtı için en çok tercih edilen renklerdendir.  Gelinin yakın arkadaşları tahtın yanına yerleştirilen puf minderde oturabilmektedir. Metal işçiliği ile oluşturulmuş bir taht modelidir. Hint düğünlerindeki kına tahtları örnek alınarak hazırlanmıştır.

Şato Tipi Kına Tahtı

Daha çok oryantal tarzda kullanılan bu kına tahtı çok gösterişli bir modeldir. Kına gecesinin daha lüks ve görkemli görünmesini isteyen gelinler tarafından çok tercih edilen bir modeldir. Modelde genelde kırmızı ve siyah tonlar kullanılmaktadır. Üç tarafı cibinliklerle süslenen bu model genellikle 1 – 2 kişilik oturma kapasitesine  sahiptir. Gelinin yanında bazen damat ya da en yakın arkadaşı da oturabilmektedir. Altın rengi metal işlemeleri bulunan kına tahtı gösterişli bir modeldir. Bu modelin tamamlayıcısı olarak sehpa, masa, minder gibi eşyalar bulunmaktadır. Tahtta bulunan metal işlemeler Osmanlı mimarisini andırmakta ve bu nedenle çok göz kamaştıran bir taht modelidir.

Kına Tahtı

Kına tahtı fiyatları gelin adayını tercih ettiği modele göre değişmektedir. Genellikle gösterişli ve geniş olan kına tahtları biraz daha yüksek fiyatlı olabilmektedir. İstanbul kına tahtı satışı konusunda başarılı dekor firmalarına ev sahipliği yapmaktadır. Siz de kına gecenizin bu güzel dekor ile renklenmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz

Author

Emrah

Related Post

Leave a reply